headerphoto
Home

Granit w naszym domu?

Coraz częściej w budownictwie mieszkaniowym możemy zauważyć wyraźny trend związany z powrotem materiałów - do wykończenia wnętrz stosuje się już nie panele drewnopodobne, a prawdziwe drewno czy też kamień naturalny Warszawa Podobnie sytuacja wygląda z zastosowaniem kamienia. Jaki jest jednak najpopularniejszy kamień stosowany przy wykończeniach naszych domów i mieszkań i do czego się go najczęściej wykorzystuje?

Jednym z najpopularniejszych kamieni naturalnych wykorzystywanych w budownictwie jest obecnie granit - wynika to nie tylko z jego dużej trwałości, ale również stosunkowo niskiej ceny zakupu - ta ostatnia zależy jednak od jego jakości i sposobu, w jaki chcemy go wykorzystać, a także pochodzenia kamienia (przekłada się to również na jego barwę). Na stronie http://zaklad-kamieniarski.com/granit można zapoznać się z przykładami barw tego kamienia.

Gdzie granit?
Podstawowym zastosowaniem granitu są oczywiście wszelkiego rodzaju wykończenia podłóg (w tym schodów). Płytki granitowe pozwalają na stworzenie nie tylko trwałej powierzchni, ale również na jej niepowtarzalne wykończenie wpływające na charakter całego pomieszczenia. Ze względu na swoje właściwości, płytki granitowe można w dość prosty sposób utrzymać w czystości nawet w przypadku dość intensywnego korzystania z danych pomieszczeń.

Kolejnym z zastosowań granitu są również blaty i wykończenie kominków - należy jednak pamiętać o tym, że tego typu granit musi być odpowiednio zaimpregnowany, aby gwarantował nam brak możliwości powstania przebarwień związanych z gorącymi przedmiotami, bądź kwasami (nawet soki owocowe mogą powodować przebarwienia w przypadku nieprawidłowego przygotowania powierzchni granitu).

Gdzie kupić granity?
Granity dostaniemy dzisiaj niemal u każdego kamieniarza "od ręki"- warto jednak pamiętać, że jeżeli potrzebujemy granitu w określonym, niecodziennym kolorze, konieczne może być jego sprowadzenie na zamówienie.
Nie bójmy się jednak eksperymentować z zastosowaniem granitu w naszym domu - warto przecież sprawić, aby nasze wnętrza wyróżniały się swoim wystrojem, a przy tym ciągle pozostawały funkcjonalne!

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł