headerphoto
Home

Różne rodzaje rolet do domu i mieszkania

Jesteś w trakcie urządzania swojego domu lub mieszkania? Chcesz aby Twoje wnętrze wyglądało ciekawie i nowocześnie? Cenisz sobie jakość i minimalizm? W takim razie Twojemu wnętrzu brakuje rolet! Jakie rodzaje rolet są najbardziej pożądane i wybierane przez klientów? Obecnie na rynku najpopularniejsze rolety to: rolety okienne, które dzielą się na: żaluzje aluminiowe, bambusowe, drewniane oraz tzw.

rolety dzień-noc. 
Czym różnią się od siebie wymienione typy? Przede wszystkim pierwszą i podstawową różnicą jest ich wygląd. W tym wypadku przy wyborze musimy kierować się własnym gustem. Druga różnica to materiał, z którego wykonano poszczególne rolety. 
Żaluzje aluminiowe wykonane są z aluminium, drewniane z drewna a bambusowe z bambusu. Wszystko to wydaje się być oczywiste, jednak które są najbardziej solidne i posłużą nam na lata? Żaluzje drewniane najczęściej wykonywane są z solidnego drewna na przykład z tzw. drewna ,,Basswood"". 
Żaluzje bambusowe charakteryzują się długą żywotnością, unikalną strukturą i ekologicznym bambusem, z którego są zwykle wykonane. Rolety aluminiowe to lekka konstrukcja i najczęściej najniższa cena wśród konkurencji. A jakie są cechy tzw. rolet dzień-noc? I czy warto w nie zainwestować? Ten typ rolet stworzono, po to by zasłonić całe wnęki okienne. Dzięki uniwersalnym uchwytom, można je zamontować zarówno do ściany lub do sufitu, na zewnątrz wnęki, jak i we wnęce. System żaluzji dzień-noc łączy w sobie funkcje zarówno żaluzji, jak i rolety. Rolety składają się z dwóch równoległych materiałów ułożonych w podwójne pasy, na zmianę transparentnych. 
Dowiedz się więcej na stronie: http://www.mikola.pl/rolety.html
Warstwy materiału możemy przesuwać pomiędzy sobą, regulując ilość światła w pomieszczeniu według naszych preferencji. Takie rolety to dla nas także oszczędność pieniędzy, gdyż wykonuje się je z materiałów odpornych na kurz i zabrudzenia. Porównując wyżej wymienione typu rolet, z pewnością uda nam się wybrać takie, które będą pasować do naszego wnętrza i spełnią nasze oczekiwania.

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Skomentuj ten artykuł