
Blok techniczny często używany jest naprzemiennie ze swoim bratem – blokiem rysunkowym. Pełni jednak nieco inne funkcje, a zakres jego możliwości jest szerszy niż w przypadku bloku rysunkowego. Wykorzystywany jest bowiem w przypadku cięższych prac malarskich jak np. farby plakatowe czy pastele, a także w przypadku rysunków technicznych i rękodzieła. Ma dużo wyższą gramaturę i jest odporniejszy na zginanie czy wodę.
Oryginalny prezent
Kartki z bloku technicznego idealnie nadadzą się do przygotowania pięknych i estetycznych zaproszeń. Ich odpowiednio wysoka gramatura i grubość powodują, że bloki można zginać nie martwiąc się o zniszczenie struktury papieru. Projektowanie z kolorowych kartek bloku technicznego zaproszeń 3D stanie się nie tylko przyjemnością, ale i przyczyni się do większej wartości ofiarowanego zaproszenia. Można z niego wykonywać również kartki okolicznościowe, na urodziny, dzień babci czy na Walentynki. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, parę dodatkowych materiałów z pobliskiego sklepu artystycznego i własną oryginalną kartkę mamy jak w banku.
Przewaga nad blokiem rysunkowym – sztywne kartki
Sztywne kartki to nie tylko mocniejszy papier. To również inna gramatura, która bezpośrednio przedkłada się na intensywniejsze kolory w przypadku barwionych kartek papieru. Dzięki temu blok techniczny nadaje się idealnie do wykonywania rysunków, również tych białą kredką czy węglem na czarnym papierze. Grubsze kartki łatwiej jest przechowywać, nie martwiąc się, że w przyszłości nasze rysunki, ilustracje ulegną zniszczeniu czy zgnieceniu.
Gotowe wydruki
Możliwości bloku technicznego są niezliczone. Wykorzystać go można do zwykłego drukowania, gdy chcemy, by wizytówka, dyplom czy inny ważny dokument wyglądały profesjonalnie. Pierwsze strony dokumentacji pracowniczej, dokumentację kadrową czy księgową rozdzielić możemy sztywnymi kartkami z nadrukowanymi na nich tytułami. Łatwiej będzie je wtedy odnaleźć w stosie innych dokumentów.
Bryły 3D z bloku technicznego
To idealne rozwiązanie dla osób prowadzących lekcję techniki w szkole. Blok idealnie nada się do wykonywania na nim rysunków technicznych wymagających precyzji i dokładności ruchów. Można użyć go również do klejenia trójwymiarowych brył, wykorzystywanych nie tylko jako pomoc w lekcji, ale także jako zabawka, origami czy po prostu domowa ozdoba.
Blok techniczny jest twardszy i co za tym idzie trwalszy, więc lepiej się nadaje do profesjonalnych prac.